خانه / یو پی اس / راهنمای خرید یو پی اس و نحوه انتخاب مناسب‎ترین یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس و نحوه انتخاب مناسب‎ترین یو پی اس

یو پی اس دستگاهی است که اجازه نمی‎دهد هنگام قطع شدن برق آسیبی به تجهیزات برسد و یا اینکه اطلاعات تجهیزات پاک شوند.
در ذیل عواملی رو بیان می‎کنیم که راهنمای خرید یو پی اس است و با خواندن آن میتوانید مناسب‎ترین یو پی اس خود را انتخاب و خریداری نمایید.

وظیفه دستگاه یو پی اس چیست

وظیفه دستگاه یو پی اس چیست

دستگاه یو پی اس در واقع یک منبع برق بدون وقفه است، یعنی بدون هیچ وقفه‎ای توان مورد نیاز تجهیزات را در هنگام نبود برق یا مشکل‎دار بودن برق تامین میکند.

امروزه تجهیزات بسیاری وارد بازار شده‎اند که ادعا می‎کنند می‎توانند تجهیزات شما را در برابر مشکلات برق و یا قطع شدن برق محافظت کنند اما هیچ کدام از آنها به خوبی دستگاه یو پی اس توانایی حل این مشکل را ندارند.

دستگاه UPS بخاطر ساخت تکنولوژی که دارد از دستگاه گران قیمت می‎باشد اما چون تجهیزات الکترونیکی به همان نسبت گران شده‎اند، پس توصیه می‌شود برای تمام تجهیزات خود یکبار هزینه کرده و دستگاه یو پی اس خریداری گردد تا اینکه در آینده بخواهید تمام تجهیزات الکترونیکی مصرفی خود را تعویض نمایید.

دستگاه یو پی اس دو وظیفه بسیار مهم دارد:

 • پاک سازی برق شهر از نویزها، اعوجاج‎ها و نوسانات
 • پشتیبان برق اصلی و فراهم کردن برق تجهیزت در هنگام نبود برق

کاربرد یو پی اس چیست

کاربرد یو پی اس چیست

در بالا وظایف مهم دستگاه یو پی اس را بیان کردیم.
همینطور که گفتیم برای هر دو وظیفه فوق میتوانید دستگاه دیگری هم تهیه کنید اما هیچ کدام از آنها به خوبی از پس این مشکل برنمی‎آیند.

اگر فقط خواهان برطرف کردن نویزهای برق شهر هستید دستگاه استابلایزر را می‎توانید استفاده کنید، اما در اینصورت دیگر هنگام قطع شدن ناگهانی برق دستگاه استابلایزر توانایی برقراری برق را برای تجهیزات ندارد.

کاربرد دستگاه یو پی اس در بسیاری از صنایع مختلف از جمله کارخانجات بسیار بزرگ، بیمارستان‎ها، تجهیزات پزشکی، دستگاه جوشکاری، دستگاه تراشکاری، دستگاه لیزر، دستگاه CNC، فرودگاه‎ها، سیستم حمل و نقل، مراکز دیتا سنتر همچنین برای مصارف خانگی، کامپیوترهای شخصی، شرکت های کوچک، مغازه‎ها، دوربین مدار بسته، آسانسور و… می‎باشد و بسیار هم مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.

همانطور که مطالعه کردید کابرد دستگاه یو پی اس بسیار زیاد می‎باشد و هرجا که تجهیزات شما بسیار حساس هستند نسبت به تغییرات ولتاژ یا اینکه نباید بطور ناگهانی برق آنها قطع گردد دستگاه یو پی اس بسیار مناسب می‎باشد.

به دلیل اهمیتی که دستگاه یو پی اس دارد باید راهنمای خرید یو پی اس هم وجود داشته باشد تا با تکیه بر آن بتوان مناسبترین یو پی اس را خریداری نمود.

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

یو پی اس باتوجه به کاربردهای مختلفی که دارد در انواع و اقسام مختلفی هم طراحی، تولید و در بازار عرضه گردیده است.
دستگاه یو پی اس براساس ساخت تکنولوژی به سه دسته تقسیم می‎گردند:

 • آفلاین
 • لاین اینتراکتیو
 • آنلاین

هرکدام از تکنولوژی‎های فوق کاربرد خاصی دارند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر از تکنولوژی های فوق به شما پیشنهاد می‎گردد مقاله انواع یو پی اس چیست و مشخصات آنها را مطالعه فرمائید.

همچنین براساس فاز هم به دو دسته تقسیم می‎گردند:

 • تک فاز
 • سه فاز

دو عامل فوق مهترین تقسیم بندی دستگاه یو پی اس است.
نحوه انتخاب اینکه دستگاه یو پی اس باید از چه نوعی باشد کاملأ بستگی به تجهیزات مصرفی در پروژه دارد.

راهنمای خرید یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس

برای خرید دستگاه یو پی اس به عوامل بسیاری باید دقت شود که در ذیل بصورت متخصر راهنمای خرید یو پی اس را بیان میکنیم تا خریداران بهتر بتوانند یو پی اس مناسب را خریداری کنند.

عوامل موثر در خرید یو پی اس:

 • انتخاب نوع تکنولوژی
 • تک فاز یا سه فاز بودن
 • توان مصرفی دستگاه
 • مدت زمان پشتیبانی

اگر تجهیزات شما کوچک هستند یا به طور کلی تجهیزاتی هستند که حساس نیستند و اصولأ تجهیزات کوچک از نوع تک فاز هستند توصیه می‎شود که از یو پی اس آفلاین نوع تک فاز خریداری شود.
در مقابل اگر تجهیزات به نسبت حساسی دارید که باید ولتاژ ورودی آنها تثبیت شده باشد مانند دوربین مدار بسته، آسانسور باید از نوع لاین اینتراکتیو تک فاز استفاده شود.
برای تجهیزاتی که داخل صنایع یا مراکز بزرگ استفاده میشوند که از نوع سه فاز هستند و اصولأ نباید حتی در حد چند میلی ثانیه هم قطع شدن برق را احساس کنند و بسیار حساس هستند باید حتمأ از یو پی اس آنلاین سه فاز استفاده شود.

برای محاسبه توان مصرفی دستگاه ابتدا باید مجموع توان تجهیزات را محاسبه کرده و بر Power Factor دستگاه تقسیم شود.(بهتر است یک مقداری از عدد به دست آمده بیشتر در نظر گرفته شود برای آینده نگری)

برای محاسبه مدت زمان پشتیبانی پیشنهاد می‎گردد مقاله خرید و فروش عمده باتری یو پی اس را مطالعه فرمائید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
ویرا صنعت الکتریک
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120294167
mobile icon شماره موبایل: 09153180568
شماره تلفن ثابت: 28428959-021
telegram icon تلگرام: virasanat_electric@
email icon پست الکترونیکی: vira.sanat.electric@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت یو پی اس اداری

لیست قیمت منبع تغذیه ups اداری / فروش یو پی اس

قیمت یو پی اس اداری باتوجه به اینکه برای چه مصرف کننده های قرار است …